VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / T. Skasko: Úspech sa musí najskôr zrodiť v hlave

T. Skasko: Úspech sa musí najskôr zrodiť v hlave

Volejbalisti Agro-Eko Farma Slávia Svidník majú za sebou, ako prvý extraligový tím, porciu štyroch zápasov. Napr. ich najbližší súper Spartak UJS VKP Komárno vstúpil do sezóny úvodným súťažným vystúpením až túto stredu v televíznom dueli proti Prešovu.

Svidníčania majú v aktuálnom súťažnom ročníku ambíciu posunúť sa herne, aj výsledkovo vyššie. Práve ich úvodné štyri vystúpenia mali naznačiť, v aké pozície môže mužstvo dúfať. Za vyrovnanou bilanciou s dvoma víťazstvami a dvoma prehrami sa však ukrýva viac ako len suchá štatistika. Blokár Tomáš Skasko, ktorý bol pri všetkých medailových úspechoch Slávie, potvrdil, že so spoluhráčmi mohli získať viac. „Víťazstvá proti St. Ľubovni a Trenčínu sa v našom prípade očakávali, preto som rád, že sme si cestu za nimi neskomplikovali, no o to viac ma mrzia výsledky s Prešovom a Košicami. Predsa len sme už o rok skúsenejší a z toho dôvodu si myslím, že sme mohli dosiahnuť viac,“ konštatovala klubová ikona Tomáš Skasko.

Rozmenené na drobné, kým v prvých dvoch vystúpeniach dokázal Svidník režírovať koncovky podľa svojich predstáv, proti majstrovi z Prešova a posilneným Košiciam diktovali noty súperi. Podľa jedného z najskúsenejších zverencov trénera Petra Tholta vedie cesta k úspechu cez konštantnú úroveň koncentrácie v priebehu celého zápasu. „Úspech na palubovke sa najskôr musí zrodiť v hlave. Z tohto uhla pohľadu bolo všetko v poriadku, lebo na každé zo stretnutí sme nastupovali správne namotivovaní a odhodlaní urobiť pre úspešný výsledok maximum. Proti Prešovu, ktorý nebol kompletný, sme sa však držali len do pätnásť a potom to už nešlo podľa našich predstáv. Hoci sme v Košiciach náš výkon zlepšili, stále o spokojnosti hovoriť nemôžem. V obidvoch dueloch totiž prišli momenty, kedy sme nezvládli aj jednoduché situácie a tým pádom sme súperov posunuli k víťazstvu o krok bližšie,“ komentoval T. Skasko.  

Už po St. Ľubovni, kde sa  Svidníčania nemohli oprieť o servis alebo po Prešove, po ktorom sa mužstvo venovalo video analýze viac ako hodinu, mužstvo ukázalo, že sebareflexia mu problémy nerobí. Schopnosť aplikovať do hry dôraz pri odstraňovaní chýb je smerom do zvyšku sezóny mimoriadne cennou devízou. Tieto slová budú chcieť hráči Slávie potvrdiť už najbližšie proti vicemajstrovi a držiteľovi Slovenského pohára Komárnu. „Komárno hralo prvý duel až v stredu a hoci je v jeho kádri viacero skúsených hráčov, predsa len väčšia zápasová prax by mohla byť našou výhodou. Vo Svidníku sa nikomu nehrá ľahko, pretože naši fanúšikovia dokážu vždy vytvoriť skvelú atmosféru a my zároveň ťažíme z toho, že vlastnú halu poznáme lepšie, ako súperi. Za celú kabínu môžem povedať, že sa chceme zabaviť volejbalom a dosiahnuť výsledok, ktorý nás všetkých bude tešiť,“ zdôraznil T. Skasko.   

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.