VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Agro-Eko Farma Slávia Svidník – Spartak UJS VKP Komárno 3:2 (18, -17, -18, 24, 8)

Komárno vstúpilo do aktuálneho extraligového ročníka v stredu súbojom s Prešovom. Hoci zverenci trénera Daniela Oravca zdolali majstra 3:1 a dobre rozbehnutý mali aj súboj pod Duklou, domáci po heroickom výkon ukázali favoritovi stopku. Okrem zaujímavého priebehu stoja za zmienku aj individuálne výkony na oboch stranách, kde hrali prím s 23 bodmi Marek Mikula, resp. 26-bodový Miloš Horník.

Víťazstvo Komárna nad Prešovom a 29 bodov Horníka vzbudzovali rešpekt. Svidníčania sa však k tejto vizitke súpera postavili bez rešpektu a v prvom sete mali dianie na palubovke pod kontrolou. V ďalšom priebehu sa zdalo, že hostia si dokráčajú aj po druhé víťazstvo v sezóne. Druhý, i tretí set získali bez väčších komplikácií a vo štvrtom viedli 20:15. Potom sa začali diať veci, pretože domáci flintu do žita nehodili. K prvému setbalu zavelil esom Lamanec, ktorý mal deň pred stretnutím stužkovú a dielo proti trojbloku dokončil Mikula. Tajbrejk už definitívne patril hráčom Slávie, ktorí v ňom viedli 11:2 a v konečnom účtovaní si na konto pripísali cenné víťazstvo.

Rozhodovali Höger – Tiňo, 105 minút.

Štatistika:
Útoky: 42 – 49,
Esá: 12 – 6
Bloky: 11 - 9

Zostava Svidník: Kuchárik 6, Mikula 23, Ščerba 7, Labik 3, Hriňák 5, Skasko 7 (Smolej 2, Soták, Lamanec 12, Goban, libero Vitko).

Zostava Komárno: Rehák 2, Pělucha 3, Tarabus 11, Hollý 2, Hrušík 12, Horník 26 (Kišš 7, Demčák 1, Patúc, libero Nemec).

Peter Tholt (tréner Svidníka): „Vstup do zápasu bol v našej réžii, pretože sme dobre servovali a následne sme súpera dokázali ubrániť. V druhom a treťom sete sme sa dostali útlmu a keďže v štvrtom dejstve sme prehrávali 19:14, vyzeralo to tak, že sa z toho možno nedostaneme. Práve v týchto momentoch nám chýbal fanklub, ktorý k tomuto tímu patrí a s ich podporou by možno vyzeral priebeh inak. Napriek tomu sa  nám podarilo opäť sa nakopnúť a našou hrou sme dostali divákov v hale do varu. Tajbrejk dol dozvukom obratu v štvrtom dejstve, výborne sme servovali a blokovali, preto si myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené.“

Daniel Oravec (tréner Komárna): „Do Svidníka sme pricestovali tesne pred zápasom, pretože nás zdržali obchádzky, o ktorých sme nevedeli, od čoho sa aj odvíjal prvý set. Druhý a tretí set sme mali jasne v našich rukách a vo štvrtom sme viedli 19:15. Za tohto stavu som si vzal oddychový čas, lebo som videl pokles koncentrácie  a hoci sme ešte urobili bod na 20:15, potom sme, bohužiaľ, doplatili na absolútnu nedisciplinovanosť dvoch hráčov, čo nás stálo zisk setu, aj celkové víťazstvo. Domáci hrali v tajbrejku aktívne a odvážne, preto ho vyhrali zaslúžene. Opakujem, mali sme vyhrať 3:1, ale nedisciplinovanosť, ktorá nás stála víťazstvo, si s hráčmi preberieme.“