VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / VK Prievidza - Agroekofarma Slávia Svidník 3:0 (23, 18, 22)

VK Prievidza - Agroekofarma Slávia Svidník 3:0 (23, 18, 22)
Zápas trval: 74 minút, rozhodovali: Fiľo a Hodoň, 450 divákov.
Prievidza: Gorski 9, Pavelka 16, Rodriguez 3, Slubowski 12, Savio 7, M. Hukel 6, libero Hraňo (Šimko 1). Tréner: J. Vlk.
Svidník: J. Hriňák 3, Mikula 11, Labik 5, Lamanec 16, Ščerba 4, Skasko 7, libero Vitko (Kuchárik 0, Majcher 0, Soták 1, Smolej 0). Tréner: P. Tholt.

Prievidza potrebovala víťazstvo a v stretnutí so Svidníkom to vyšlo. Začiatok zápasu bol zo strany domácich nervózny, čo hostia dokázali využiť, ale len do záveru setu. Skúsenosť hráčov Prievidze sa však prejavila a prvý set vyhrala. Druhý už bol plne v rukách domácich. Tretí hral Svidník výborne. Až v závere si Prievidžania uvedomili, že treba hrať.

Jaroslav Vlk, tréner Prievidze: "Svidník bol húževnatý súper, my potrebujeme nejaký čas, aby sme sa rozohrali. Naše družstvo potrebuje impulz, aby sme sa rozbehli."

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Najväčší problém sme mali s orientáciou v hale. Problém bol na prihrávke, ale hlavne sme nezvládli dve koncovky. Urobili sme mladícke chyby, ktoré, ak chceme s takýmto súperom vyhrať, nemôžeme urobiť."