VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Prehra s krvácajúcim srdcom

Agroekofarma Slávia Svidník - VK KDS Šport Košice 2:3 (-22, -13, 21, 23, -13)
Zápas trval: 116 minút, rozhodovali: P. Čunočka a J. Servický.
Svidník: Skasko 5, J. Hriňák 3, Mikula 30, Labik 2, Kuchárik 4, Ščerba 12, libero Vitko (Lamanec 10, Soták 0, Smolej 0, Majcher 0). Tréner: P. Tholt.
Košice: Kasperkevič 2, Hudák 10, Kríž 6, Sarnecki 26, Javorčík 20, Bališin 10, libero Barlík (Maroš Sopko 0). Tréner: R. Vlkolinský.
 
Pred súbojom na pôde Svidníka ťahali Košice sériu troch prehier, ktorú pod Duklou prerušili víťazstvom 3:2. Po prvých dvoch setoch sa zdalo, že domáci podobne, ako naposledy s Prešovom, svoj tieň neprekročia, no v ďalšom priebehu sa vypli k zlepšenému výkonu a na svete bola dráma s tajbrejkom... Ozdobou stretnutia boli výkony domáceho Mareka Mikulu (23-2-5) a hosťujúceho Mikolaja Sarneckeho (18-8-0). Po vyrovnanom úvode sa dostali hostia do trháku 18:12 a hoci Svidník stiahol na 21:23, jeho hráči už prvý set nezachránili. 
 
Druhé dejstvo sa nieslo v znamení absolútnej dominancie Košičanov, ktorí prvýkrát viedli o desať bodov za stavu 14:4 a s prehľadom sa ujali priebežného vedenia 2:0.
 
Do tretieho setu zavelil podaním kapitán Mikula. Aj vďaka jeho dvom esám vyhrávala Slávia 4:0 a v ďalšom priebehu si držala náskok minimálne dvoch lôpt. Favorit síce znížil na 21:22, no posledné tri výmeny patrili domácim.
 
Zápas gradoval v štvrtom sete. Domáci v ňom viedli 8:3, no súper postupne prepol na vyššie obrátky a vyrovnal na 13:13. Hoci sa Svidníčania prepracovali k 3-bodovému náskoku (19:16), po ďalších štyroch loptách svietil na ukazovali skóre stav 19:20. Košice viedli ešte 23:22, ale koncovku nezvládli a rozhodnúť musel tajbrejk.
 
V ňom mali obidva tímy náskok maximálne jedného bodu. Vyrovnaný priebeh začal za stavu 13:13 lámať esom Bališin a po jeho ďalšom výbornom podaní si hostia definitívne víťazne vydýchli...
 
Peter Tholt, tréner tréner Svidníka: "V prvom sete sme urobili zbytočné chyby, pri niektorých loptách sme hrali nepresne, k tomu boli sme často v sieti. V druhom sete sme boli útlme, a súper to využil. V ďalšom priebehu však chlapci zabojovali a vrátili sa do zápasu. Nakoniec rozhodol tajbrejk, v závere ktorého sme sa nechali rozhodiť a Košice už víťazstvo z rúk nepustili. Napriek prehre chcem chlapcov za výkon pochváliť. Stál proti nám podstatne skúsenejší súper, proti ktorému sme neboli ďaleko od úspešného výsledku."
 
Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Hoci sme vyhrali, stále platí, že z hernej krízy sme sa nedostali. Myslím si, že po ovládnutí hry za stavu 2:0 došlo k nášmu uspokojeniu sa. Darmo som upozorňoval, že to nebude ľahký zápas... Okrem druhého setu sme hrali sami so sebou, preto som sklamaný z toho, že tlak dokážeme vyvinúť iba v jednom sete, čo je málo. Súpera sme dostali do dobrých rotácii po našich chybách, pričom sme nezvládli jeho dôležitých útočiacich hráčov. Z mojej strany o spokojnosti hovoriť nemôžem, práve naopak, čaká náš ešte veľa práce, aby sme sa prezentovali tým, čo si s týmto mužstvom predstavujem."
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.