VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / VK Slávia Svidník - VK Prievidza 3:1 (-20, 19, 22, 16)

VK Slávia Svidník - VK Prievidza 3:1 (-20, 19, 22, 16)
Zápas trval: 96 minút, rozhodovali: P. Tiňo a A. Sluk, 254 divákov.
Svidník: Skasko 12, J. Hriňák 6, Mikula 17, Labík 9, Lamanec 18, Ščerba 12, libero Vitko (Smolej 0, Soták 0, Goban 1, Majcher 0). Tréner: P. Tholt.
Prievidza: Kašša 0, Pavelka 11, Šimko 4, M. Hukel 21, Slubowski 15, Rodriguez 6, libero Hraňo (Michalec 0, Kudra 0, Mačuha 1). Tréner: J. Vlk.

V dôležitom stretnutí síce potreboval Svidník jeden set na to, aby sa rozbehol, no od druhého dejstva diktovali dianie na palubovke domáci, ktorí zdolali Prievidzu 3:1. Vstup do prvého setu mali lepší Svidníčania (5:2, 8:2), ale za stavu 10:9 napálil dve esá Pavelka, čím zavelil k obratu. Komárno sa postupne ujalo vedenia 18:12 a tento náskok už z rúk nepustilo.

Druhý set mali hráči Svidníka jasne pod kontrolou a získanú pohodu si preniesli aj do ďalšieho priebehu. V závere tretieho setu sa síce hostia snažili zdramatizovať dianie na palubovke, ale domáci si vietor z plachiet vziať nenechali. Toto konštatovanie platilo aj pre štvrtý set, v ktorom zverenci trénera Petra Tholta dokráčali pevným krokom k víťazstvu.

Peter Tholt, tréner Svidníka: 
"V prvom sete sme robili veľa chýb na servise a prihrávke, z čoho sme následne nemohli poriadne útočiť. Od druhého setu sme pozmenili taktiku a na palubovku nastúpilo úplne iné mužstvo. Chlapci hrali to, na čo majú a svojim výkonom strhli aj vynikajúcich divákov. Hoci sme sa v ďalšom priebehu nevyhli niekoľkým chybám v poli, výrazne sme sa zlepšili na prihrávke a v útoku, čo bol kľúč k našej výhre. Za výkon od druhého setu chcem chlapcov pochváliť, pretože hrali naozaj výborne."

Jaroslav Vlk, tréner Prievidze: 
"Napriek tomu, že nám chýbal prvý nahrávač, rozohrali sme zápas dobre. Od druhého setu sme sa však začali trápiť na prihrávke a naši smečiari sa ťažšie presadzovali z kolíkov. Neustále sme boli pod tlakom a z toho plynuli naše chyby. Sklopili sme hlavy a už sme sa z toho nedokázali vymaniť."

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.