VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Tomáš Goban: „Jedným z najväčších snov hráča je reprezentovať svoju vlasť“

Tomáš Goban: „Jedným z najväčších snov hráča je reprezentovať svoju vlasť“

Svidnícki volejbal zažil v roku 2015 skutočnú žatvu výborných výsledkov. Z titulu Majster SR sa tešil 3-krát (4- kový volejbal, starší žiaci, kadeti), k tomu strieborná priečka juniorov dotvárala absolútnu dominanciu VK Slávia Svidník na poli mužskej volejbalovej mládeže Slovenska. Tieto pozoruhodné výsledky nezostali nepovšimnuté ani reprezentačnými trénermi. Jedným, kto výborne reprezentuje svidnícky volejbal je Tomáš Goban. Ten si odniesol na konci roka medailu za druhé miesto Slovenska v turnaji MEVZA, ktorý sa uskutočnil v Starej Ľubovni. Prinášame vám rozhovor s odchovancom svidníckeho volejbalu a hráčom základnej zostavy Slovenskej reprezentácie do 20 rokov Tomášom Gobanom.   

1. Aký je to pocit hrávať s dvojkrížom na hrudi a obliekať si najcennejší dres?
„Hrať za Slovensko bola pre mňa  veľká česť, predsa asi jedným z najväčších snov hráča je reprezentovať svoju vlasť.“

2. V drese Slovenska ste zo základnej zostavy "vytlačili" ďalšieho hráča Svidníka Šimona Kozáka, ktorý je na hosťovaní v Trenčíne. Nepodpichovali ste sa?

„Nie to nie, medzi nami je korektný vzťah a snažíme si navzájom pomáhať. V tíme necítiť žiadnu rivalitu.“     .

3. Po dlhej dobe sa turnaj MEVZA konal na Slovensku v Starej Ľubovni. Aká tam bola atmosféra?
„Nálada v hale bola naozaj výborná, fanúšikovia sa stali doslova siedmym hráčom. Od zápasu k zápasu chodilo čoraz viac ľudí, čo vyvrcholilo vo finále, keď sa zaplnila takmer celá hala.“

4. Na turnaji ste postupne zdolali Rakúsko, Izrael, Chorvátsko, Slovinsko. Nad vaše sily boli len výborne hrajúci Česi vo finále. V čom vidíte dôvod, že ste to nedotiahli k stupni najvyššiemu?
„Zlyhali sme najmä v taktike, ktorú sme si pred zápasom zadali hlavne čo sa týka obrany na sieti, kde sme mali problém efektívne brániť českú reprezentáciu. Postupne sa objavilo početné množstvo chýb na servise a útoku.“

5. Minulý rok ste získali individuálne ocenenie Najlepší kadet roka 2014/2015 a so Svidníkom titul majstra SR v tejto kategórii. Rok ste uzavreli striebornou medailou v MEVZE. Bol po tej športovej stránke pre vás rok 2015 úspešný?

„Každé ocenenie, či medailová pozícia je pre športovca potešením, ale tým sa to nekončí  stále je čo zlepšovať.“

6. Čo želáte v novom roku 2016 sebe a priaznivcom svidníckeho volejbalu?
„Do nového roka 2016 prajem všetkým priaznivcom svidníckeho volejbalu veľa šťastia, zdravia a veľa športových zážitkov.“

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.