VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Zaslúžené víťazstvo proti Myjave

VK Slávia Svidník - TJ Spartak Myjava 3:0 (23, 17, 21)
Zápas trval: 69 minút, rozhodovali: P. Tiňo a J. Servický
Svidník: Skasko 6, J. Hriňák 2, Mikula 16, Labik 7, Lamanec 14, Ščerba 10, libero Vitko (Majcher 0). Tréner: P. Tholt.
Myjava: Pokopec 6, Kraisl 5, Katona 11, Mračko 10, Durec 8, Hauer 2, libero Vydarený (Konc 1, Ihnát 0, Müller 0). Tréner: M. Pipa.

Svidníčania vstúpili do nového roka víťazstvom. Pre hráčov Myjavy bolo vystúpenie pod Duklou už tretím stretnutím v tomto týždni a po štvrtku platí, že aj do tretice schádzali z palubovky bez toho, aby získali aspoň set. Najzaujímavejší priebeh ponúkol prvý set. Svidník si v ňom síce držal poväčšine náskok dvoch, až troch lôpt, pričom setbal získal za stavu 24:21, avšak súper stiahol v koncovke na rozdiel jedného bodu, no posledné slovo patrilo Labikovi. V ďalších dvoch setoch si domáci užívali komfortný odstup od Myjavčanov a hoci zverenci trénera Petra Tholta premenili vo finále až štvrtý mečbal, po dobrom výkone si pripísali na konto výhru 3:0.

Peter Tholt (tréner Svidníka): „Na začiatku zápasu sme pokazili niekoľko podaní, ale postupne sme sa dostali do správneho tempa. V priebehu celého stretnutia sme boli lepším tímom, po nadrazených loptách sme ich následne dokázali v poli pozbierať a darilo sa nám v útoku. Diváci nám vytvorili skvelú atmosféru, preto som rád, že sme ich potešili výsledkom, aj výkonom."

Martin Pipa (tréner Myjavy): „Súperovi, ktorý vyhral zaslúžene, blahoželám k víťazstvu. Domáci boli lepší vo všetkých herných činnostiach, no najmä v obrane v poli.“