VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt: Musí nás zdobiť bojovnosť a vnútorné odhodlanie

P. Tholt: Musí nás zdobiť bojovnosť a vnútorné odhodlanie

Slávia Svidník odštartuje druhú polovicu sezóny sobotňajším domácim vystúpením proti COP Trenčín. Ako je známe, zverenci trénera Petra Tholta budú hrať o pozíciu pre nasadenie v play off v skupine o 6. – 9. miesto.

Svidníčania odohrali svoj posledný majstrovský duel 7. januára, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Myjavu. Dva a pol týždňovú prestávku od súťažného volejbalu využilo mužstvo na dobitie batérií, či upevnenie kolektívu. „Po poslednom zápase s Myjavou sme sa v nasledujúcom týždni ešte venovali kondícii, lebo medzi Vianocami a Silvestrom sme na to nemali toľko priestoru, ako by som si predstavoval, no na druhej strane môžem povedať, že to nebolo nič strašné. Som rád, že okrem tréningových povinností sme si našli čas aj na príjemné spoločné posedenie, ktorého cieľom bolo ešte viac stmeliť kolektív. Od začiatku tohto týždňa sa však už plne koncentrujeme na najbližšie stretnutie s Trenčínom,“ rozmenil na drobné program Slávie Svidník v ostatných dňoch tréner Peter Tholt.    

V drese Svidníka sa v druhej polovici sezóny už neobjaví Marek Mikula, ktorý sa rozhodol opustiť tím a v novom pôsobisku bude hájiť farby Ostravy. Po prestupe piateho najviac bodujúceho hráča celej extraligy s priemerom 4,3 bodu na set sa bude musieť útočná sila rozložiť na viacerých hráčov, no P. Tholt verí, že mužstvo sa pod vedením nového kapitána Jakuba Hriňáka potiahne za úspešnými výsledkami kolektívnym výkonom. „Marek odviedol vo Svidníku veľmi dobrú prácu a s jeho výkonmi som bol spokojný, no teraz sa musíme pozerať dopredu. Šancu dostanú ostatní a bude závisieť iba na nich, ako s ňou naložia. Chlapci však môžu hrať uvoľnene, nemajú čo stratiť a to môže byť naša výhoda. Ak si chceme udržať súčasnú pozíciu, musí nás zdobiť bojovnosť a vnútorné odhodlanie nájsť v kľúčových momentoch silu popasovať sa s novými výzvami,“ pripomenul P. Tholt. 

Karty v skupine o 6. – 9. miesto sú rozdané zaujímavo. Svidník bude s Prievidzou bojovať o lepšie postavenie v play off a ďalší dvaja súperi si to rozdajú o to, komu z nich ostane v rukách čierny Peter. Keďže obidve dvojice delí od seba jedno víťazstvo, táto časť súťaže sľubuje interesantný náboj. Dodáme, že okrem extraligových vystúpení čaká na hráčov Slávie aj pohárový dvojzápas s Komárnom. „Samozrejme, chceli by sme si udržať súčasné 6. miesto, ale rešpektujeme aj silu súperov, pričom najmä Prievidza sa posilnila šikovnými hráčmi, či už venezuelským reprezentantom alebo skúseným liberom Kyselom. Som tréner, ktorý chce vyhrať každý zápas, no dôležité bude, aby mladí hráči zbierali skúsenosti, posúvali sa herne vyššie a predvádzali bojovné výkony, za ktoré verím, že ich diváci ocenia. Teší ma, že najmä v posledných domácich zápasoch sme pôsobili dobrým dojmom a túto pohodu si chceme preniesť aj do druhej polovice sezóny,“ zdôraznil P. Tholt. 

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.