VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Domáce víťazstvo s Trenčínom

VK Slávia Svidník – COP Trenčín 3:1 (-23, 14, 17, 27)
Zápas trval 99 minút, rozhodovali J. Servický a A. Sluk.

Svidník: Ščerba 11, Labik, 9, Lamanec 20, Hriňák 6, Skasko 10, Goban 8, libero Vitko (Kuchárik 0, Soták 0). Tréner: P. Tholt.
Trenčín: Firkaľ 10, M. Petráš 20, J. Petráš 9, Kyjanica 1, Kováč 9, Jančura 5, libero Kyšeľa (Barták 1, Horváth 2, Rak 0, Kozák 6). Tréner: I. Hiadlovský.
 
Svidník vstúpil do bojov o 6. – 9. miesto víťazne. Hoci Trenčínu v prvom sete v dramatickej koncovke podľahol, v ďalších troch už nezaváhal a na konto si pripísal víťazstvo 3:1. Prvú polovicu úvodného setu mali navrch Trenčania, ktorí si vypracovali 4-bodový náskok (10:6, 13:9). Domáci síce otočili na 18:16, ale súper sa vzápätí blysol sériou 5 lôpt a opäť sa ujal vedenia 21:18. Dráma pokračovala ďalej a keďže finále koncovky zvládli lepšie hostia, prvé dejstvo získali vo svoj prospech. V nasledujúcich dvoch setoch Svidník na palubovke jasne dominoval. Jeho hráči si v obidvoch prípadoch vypracovali komfortný náskok a bez väčších ťažkostí naklonili misky váh na vlastnú stranu. Zápas gradoval v štvrtom dejstve. Trenčín najskôr vyhrával 19:15, no domáci vyrovnali a od tohto momentu sa obidvaja ťahali o každú loptu. Hostia mali dva setbaly (24:23, 27:26), ale po úspešnom útoku Tomáša Skaska, ese Patrika Lamanca a bloku nového kapitána Slávie Jakuba Hriňáka putovali všetky tri body na konto zverencov trénera Petra Tholta. 
 
Peter Tholt, tréner Svidníka: "V prvom sete sme boli nesvoji a pokazili sme dosť podaní. K tomu sa pridalo niekoľko ďalších našich chýb a koncovku sme prehrali. V ďalších dvoch setoch sme hrali koncentrovane a priebeh sme mali pod kontrolou. Štvrtý set sa nakoniec rozhodoval až v koncovke, no som rád, že sme ju zvládli. Celkovo sme veľmi dobre blokovali a pre tím bolo dôležité, že líderskej úlohy sa ujal nový kapitán Jakub Hriňák. Na druhej strane, urobili sme aj niekoľko chýb, ktoré sa nám nestávali, preto bol zápas tým pádom nervóznejší, ale viem, že keď sa najmä mladší chalani uvoľnia, ukážu svoju pravú volejbalovú tvár."
 
Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: "Zápas bol obojstranne nervózny, pretože hráči na obidvoch stranách sa dopúšťali chýb, čo bolo v našom prípade najmarkantnejšie v druhom a treťom sete, kedy sme súperovi uľahčili situáciu. Samozrejme, nie sme nadšení z toho, že sme nezískali ani bod, ale Svidníku k víťazstvu gratulujem. V štvrtom sete sme mali síce dva setbaly, no niektoré momenty sme mali takticky, čo sa zatvárania útoku týka, riešiť lepšie, žiaľ nevyšlo nám to..."
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.