VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Kapitán Svidníka J. Hriňák: Cesta vedie cez bojovný výkon

Kapitán Svidníka J. Hriňák: Cesta vedie cez bojovný výkon

VK Sláviu Svidník potiahol za víťazstvom nad COP Trenčín nový kapitán Jakub Hriňák. Domáci zdolali mladíkov spod hradu Matúša Čaka 3:1 (-23, 14, 17, 27) a do druhej polovice sezóny vykročili správnou nohou. Výsledok s troma bodmi na svojom konte budú chcieť zverenci tréner Petra Tholta uhrať aj v piatok proti VK Prievidza.

Po odchode Mareka Mikulu do Ostravy si kabína Svidníka zvolila za kapitána Jakuba Hriňáka. Odchovanec humenského volejbalu sa v priebehu sezóny vyprofiloval na jedného z lídrov tímu, či už prístupom k tréningu, čo viackrát kvitoval aj tréner Peter Tholť alebo, samozrejme, spoľahlivými výkonmi na palubovke. Prebrať kapitánsku povinnosť navyše teda problém nemal. „Považujem sa za pokojný typ hráča, ale keď treba mladých trošku usmerniť, aby sa niektoré chyby neopakovali, nemám problém si povedať svoje. A čo ma táto nová funkcia stála? Neviem, musím sa ešte opýtať pokladníka Miloša Labika, aký účet mi vystaví,“ dodal s úsmevom nahrávač Slávie Svidník Jakub Hriňák.  

Svidník vstúpil do bojov o 6. – 9. miesto výhrou 3:1 nad Trenčín a J. Hriňák bol jedným z neprehliadnuteľných strojcov víťazstva. Nielenže režíroval hru domácich ako nahrávač, ale do štatistík si pripísal aj päť blokov. Stretnutie gradovalo v štvrtom sete, kedy Svidníčania prehrávali 16:19, ale i vďaka dvom zásahom ich kapitána na sieti otočili na 20:19. Od tohto momentu sa obidvaja súperi pozorne strážili a do vedenia išli maximálne o jednu loptu. Hoci Trenčania mali dva setbaly, zápas do tajbrejku neposunuli. Najskôr Tomáš Skasko vyrovnal na 27:27, Patrik Lamanec esom vystrelil celú halu na nohy a dielo dokončil J. Hriňák, ako inak, úspešným blokom... „Lepší pocit, ako ukončiť zápas ďalším blokom už ani byť nemôže. Keďže koncovka bola napínavá, emócie vo mne poriadne vybuchli. Myslím si, že celkovo rozhodla práve obrana na sieti, kde sme dokázali súpera zablokovať až devätnásťkrát. Osobne sa mi doteraz na bloku veľmi nedarilo, preto som rád, že som si ich na konto pripísal hneď päť, čo je moje nové maximum,“ vysvetľoval J. Hriňák.

Najbližší duel odohrá Svidník s Prievidzou v netradičnom piatkovom termíne v športovej hale Igora Nováka v Giraltovciach, kde v stredu zorganizoval klub vydarenú akcia „Šou tréning“ pre žiakov miestnych ZŠ. Po minuloročnom mimoriadnom úspechu sa extraligoví hráči Slávie opäť vybrali medzi budúce volejbalové nádeje, aby im bezprostredne predviedli svoje umenie. „Favoritom bude posilnená Prievidza, no kožu lacno nepredáme. Verím, že divákov potešíme dobrou hrou, aj výsledkom! Cesta za úspechom vedie cez bojovný výkon a odvahu riskovať na servise, aby si súperovi protihráči neprihrali, čím by sme mohli nadviazať na našu bilanciu na bloku proti Trenčínu,“ načrtol recept na úspech J. Hriňák. 

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.