VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt po prvom sete: Veril som, že keď sa zlepšíme, výsledok otočíme

P. Tholt po prvom sete: Veril som, že keď sa zlepšíme, výsledok otočíme

Svidník vstúpil do bojov o 6. – 9. miesto víťazne. Hoci Trenčínu v prvom sete v dramatickej koncovke podľahol, v ďalších troch už nezaváhal a na konto si pripísal víťazstvo 3:1.

Prvú polovicu úvodného setu mali navrch Trenčania, ktorí si vypracovali 4-bodový náskok (10:6, 13:9). Domáci síce otočili na 18:16, ale súper sa vzápätí blysol sériou 5 lôpt a opäť sa ujal vedenia 21:18. Dráma pokračovala ďalej a keďže finále koncovky zvládli lepšie hostia, prvé dejstvo získali vo svoj prospech.

V nasledujúcich dvoch setoch Svidník na palubovke jasne dominoval. Jeho hráči si v obidvoch prípadoch vypracovali komfortný náskok a bez väčších ťažkostí naklonili misky váh na vlastnú stranu.

Zápas gradoval v štvrtom dejstve. Trenčín najskôr vyhrával 19:15, no Svidníčania vyrovnali a od tohto momentu sa obidvaja ťahali o každú loptu. Hostia mali dva setbaly (24:23, 27:26), ale po úspešnom útoku Tomáša Skaska, ese Patrika Lamanca a bloku nového kapitána Slávie Jakuba Hriňáka putovali všetky tri body na domáce konto. „V prvom sete sme boli nesvoji a pokazili sme dosť podaní. K tomu sa pridalo niekoľko ďalších našich chýb a koncovku sme prehrali. V ďalších dvoch setoch sme hrali koncentrovane a priebeh sme mali pod kontrolou. Štvrtý set sa nakoniec rozhodoval až v koncovke, no som rád, že sme ju zvládli. Celkovo sme veľmi dobre blokovali a pre tím bolo dôležité, že líderskej úlohy sa ujal nový kapitán Jakub Hriňák. Na druhej strane, urobili sme aj niekoľko chýb, ktoré sa nám nestávali, preto bol zápas tým pádom nervóznejší, ale viem, že keď sa najmä mladší chalani uvoľnia, ukážu svoju pravú volejbalovú tvár,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník Peter Tholt.

Napriek tomu, že Svidníčania prvý set prehrali, P. Tholt svojmu mužstvu veril, čo mu hráči oplatili predovšetkým v druhom a treťom sete, kedy mali dianie na palubovke pod absolútnou kontrolou. Hoci sa Trenčín ešte snažil odraziť, rozbehnutí domáci z víťaznej cesty neuhli. Z pohľadu štatistík zaujalo i to, že Slávia dosiahla nie tak často vídaných 19 úspešných blokov, z ktorých si trojica Labik – Hriňák – Skasko podelila medzi seba 14. „Aj v prvom sete som vedel, že to bolo o našich, nie o súperových chybách. Veril som, že keď sa zlepšíme, výsledok otočíme. V ďalšom priebehu sme dobre bránili, dostali hostí pod tlak a tým pádom sme ich prinútili k tomu, aby chybovali častejšie. Čo sa týka obrany na sieti, podali sme dobrý výkon, ale v konečnom účtovaní sme mohli mať na konte ešte viac blokov, lebo viacero lôpt nám ľahko prekĺzlo pomedzi ruky. Popracovať však musíme najmä na prihrávke, pretože súperov servis nebol celkovo až taký náročný a mohli sme z toho vyťažiť viac, no spôsobené je to i tým, že v takomto zložení sme hrali prvý zápas,“ dodal P. Tholt.

VK Slávia Svidník – COP Trenčín 3:1 (-23, 14, 17, 27)

Rozhodovali Servický – Sluk, zápas trval 99 minút.

Zostava Svidník: Ščerba 11, Labik, 9, Lamanec 20, Hriňák 6, Skasko 10, Goban 8, libero Vitko (Kuchárik, Soták).

Zostava Trenčín: Firkaľ 10, M. Petráš 20, J. Petráš 9, Kyjanica 1, Kováč 9, Jančura 5, libero Kyšeľa (Barták 1, Horváth 2, Rak, Kozák 6).