VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Po bojovnom kolektívnom výkone výhra s Prievidzou

VK Slávia Svidník – VK Prievidza 3:1 (-22, 24, 17, 21)

Svidníčania našli tento týždeň volejbalový domov v Giraltovciach. V stredu pripravili hráči Šou tréning, na ktorom predviedli svoje umenie žiakom miestnych ZŠ a v piatok privítali v športovej hale Igora Nováka VK Prievidzu.

Z pohľadu osudu prvého setu rozhodol servis Rodrigueza. Ščerba síce dvoma esami upravil na 17:13, ale za stavu 18:15 sa postavil na podanie už spomínaný venezuelský legionár a bez toho, aby sa domáci dostali čo i len k jednému útoku otočil na 20:18 v prospech hostí. Rozbehnutí Prievidžania už koncovku z rúk nepustili a výborne vstúpili aj do druhého dejstva, keď sa pri podaní Pavelku dostali do vedenia 7:1. Pre priebeh celého zápasu platilo, že domáci podali konštantnejší výkon, preto vo výbornej atmosfére postupne získali pevnú pôdu pod nohami. Prvý setbal v tomto dejstve mala Slávia za stavu 24:21 a hoci súper vyrovnal, Labik dvoma bodmi akúkoľvek ďalšiu drámu stopol.

Pre scenár tretieho setu bolo kľúčové, že v jeho druhej polovici odišiel hosťom servis, keď pokazili päť podaní za sebou, plus ďalšie dva v závere, čím sa dostali z hry. Štvrtý set odpálil Pavelka, po ktorého servise vyhrávala Prievidza 6:1, ale Svidníčania sa vyviesť z rytmu nenechali a postupne sa sami ujali vedenia 11:10. Fanúšikovia si užívali každú výmenu a keďže dianie na palubovke sa nieslo v týchto fázach vo vyrovnanom duchu, nálada v hľadisku gradovala. Za stavu 22:21 zaplachtil Ščerba dvoma esami a po neúspešnom útoku Hukela bolo rozhodnuté.

Štatistika:
Útoky: 42 – 26
Esá: 13 – 12
Bloky: 8 - 6

Rozhodoval Höger – Servický, zápas trval 103 minút.

Zostava Svidník: Ščerba 19, Labik 11, Lamanec 15, Hriňák 4, Skasko 7, Goban 4, libero Vitko (Smolej 3, Majcher).

Zostava Prievidza: Paez 5, Salermo 3, Rodriguez 8, Šimko 2, Hukel 15, Pavelka 9, liberovia Kysela a Vlk (Michalec 1, Slubowski 1).

Peter Tholt (tréner Svidníka): „Už v prvom sete sme viedli, ale zasekli sme sa pri kvalitnom podaní Rodrigueza. Mali sme problém s prihrávkou, ale postupne sme sa zlepšili, ustáli sme tlak Prievidze a súper znervóznel. Naopak, nám narástli krídla a poviem to len jednou vetou, v tomto zápase som bol na mojich „rváčov“ zo Svidníka hrdý.“

Jaroslav Vlk (tréner Prievidze): „Momentálne dávame mužstvo dokopy, čo je už na tréningoch vidieť, ale dobré veci z neho, či už čo sa servisu alebo väčšej odvahy v útoku týka, do zápasu zatiaľ preniesť nedokážeme. Dnes nás domáci rozservovali kvalitnou plachtou, preto sme loptu iba naháňali. Vždy je to totiž o hlavách hráčov, v momente ako pokazia jednu, dve lopty prestávajú si veriť a vtedy pomaly odchádza celé mužstvo.“

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.