VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt: Som hrdý na mojich „rváčov“ zo Svidníka

P. Tholt: Som hrdý na mojich „rváčov“ zo Svidníka

Svidníčania našli tento týždeň volejbalový domov v Giraltovciach. V stredu pripravili hráči Šou tréning, na ktorom predviedli svoje umenie žiakom miestnych ZŠ a v piatok privítali v športovej hale Igora Nováka VK Prievidzu.

Z pohľadu osudu prvého setu rozhodol servis Emersona Rodrigueza. Michal Ščerba síce dvoma esami upravil na 17:13, ale za stavu 18:15 sa postavil na podanie už spomínaný venezuelský legionár a bez toho, aby sa domáci dostali čo i len k jednému útoku otočil na 20:18 v prospech hostí. Rozbehnutí Prievidžania už koncovku z rúk nepustili a výborne vstúpili aj do druhého dejstva, keď sa pri podaní Martina Pavelku dostali do vedenia 7:1. Pre priebeh celého zápasu platilo, že domáci podali konštantnejší výkon, preto vo výbornej atmosfére postupne získali pevnú pôdu pod nohami. Prvý setbal v tomto dejstve mala Slávia za stavu 24:21 a hoci súper vyrovnal, Labik dvoma bodmi akúkoľvek ďalšiu drámu stopol.

Pre scenár tretieho setu bolo kľúčové, že v jeho druhej polovici odišiel hosťom servis, keď pokazili päť podaní za sebou, plus ďalšie dva v závere, čím sa dostali z hry. Štvrtý set odpálil Pavelka, po ktorého servise vyhrávala Prievidza 6:1, ale Svidníčania sa vyviesť z rytmu nenechali a postupne sa sami ujali vedenia 11:10. Fanúšikovia si užívali každú výmenu a keďže dianie na palubovke sa nieslo v týchto fázach vo vyrovnanom duchu, nálada v hľadisku gradovala. Za stavu 22:21 zaplachtil Ščerba dvoma esami a po neúspešnom útoku Mateja Hukela bolo rozhodnuté. „Už v prvom sete sme viedli, ale zasekli sme sa pri kvalitnom podaní Rodrigueza. Mali sme problém s prihrávkou, ale postupne sme sa zlepšili, ustáli sme tlak Prievidze a súper znervóznel. Naopak, nám narástli krídla a poviem to len jednou vetou, v tomto zápase som bol na mojich „rváčov“ zo Svidníka hrdý,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník Peter Tholt.

Keďže obidvaja súperi si robia zálusk na 6. miesto, mal tento zápas pre nich pridanú hodnotu. Prievidza doplatila na fakt, že jej hráči sa nedokázali vyrovnať domácim emóciami a nasadením, z čoho vyplývalo i herné sebavedomie a riešenie jednotlivých herných činností. „Momentálne dávame mužstvo dokopy, čo je už na tréningoch vidieť, ale dobré veci z neho, či už čo sa servisu alebo väčšej odvahy v útoku týka, do zápasu zatiaľ preniesť nedokážeme. Dnes nás domáci rozservovali kvalitnou plachtou, preto sme loptu iba naháňali. Vždy je to totiž o hlavách hráčov, v momente ako pokazia jednu, dve lopty prestávajú si veriť a vtedy pomaly odchádza celé mužstvo,“ konštatoval tréner VK Prievidza Jaroslav Vlk, ktorý ešte ako kouč Slávie priviedol Svidník k historicky prvému bronzu.

Víťazstvo nad Prievidzou má pre domácich svoju cenu aj v tom, že stále mladý tím kráčal za výhrou pevným krokom. Hoci súper v niekoľkých momentoch, najmä na podaní, pritlačil, zverenci trénera Petra Tholta si vietor z plachiet vziať nenechali. Schopnosť udržať si vysokú koncentráciu a bojovnosť je pre Svidník mimoriadne cennou devízou, na ktorej môžu stavať. „Chalanov môžem za tento výkon iba pochváliť, príkladne totiž bojovali a po prvom sete súpera predčili vo všetkých herných činnostiach. Opäť našu hru výborne dirigoval Jakub Hriňák, ale jedným dychom musím dodať, že svoje maximum odviedli všetci. Teší ma i to, že diváci odchádzali domov spokojní, o čom svedčí standing ovation na konci. Teraz cestujeme 3-krát k súperom, preto sa nebudeme môcť spoľahnúť na naše skvelé publikum, ale v tíme je pohoda, súdržnosť, tak teda verím, že ak sa chlapci budú vzájomne dopĺňať, budeme úspešní aj naďalej,“ dodal P. Tholt.

VK Slávia Svidník – VK Prievidza 3:1 (-22, 24, 17, 21)

Rozhodoval Höger – Servický, zápas trval 103 minút.

Zostava Svidník: Ščerba 19, Labik 11, Lamanec 15, Hriňák 4, Skasko 7, Goban 4, libero Vitko (Smolej 3, Majcher).