VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Labik: Chceme potvrdiť a udržať pohodu z posledných stretnutí

M. Labik: Chceme potvrdiť a udržať pohodu z posledných stretnutí

VK Slávia Svidník zdolala v priamom súboji o 6. miesto VK Prievidzu. Zápas, ktorý sa hral v športovej hale Igora Nováka v Giraltovciach, sa niesol vo výbornej atmosfére, ktorú hráči na palubovke vyburocovali svojimi výkonmi. Pred domáci tím sa rátajú nielen tri body do tabuľky, ale najmä spôsob akým zvíťazili.

Svidníčania sú stále mladým tímom, no proti Prievidzi stáli nohami pevne na zemi. Aj keď hostia hrýzli, zverenci trénera Petra Tholta sa nenechali vyviesť z rovnováhy. V momente ako ustáli kanonádu dvojice Rodriguez – Pavelka na servise, začali mať navrch a v konečnom účtovaní zaslúžene zvíťazili. „Favoritom bola Prievidza, ktorá sa možno ešte potrebuje zohrať, ale žiadny súper sa neporazí sám, preto som rád, že sme podali bojovný a kolektívny výkon. Nikto sa nebál vziať zodpovednosť na seba a to je cesta, ktorou sa musíme uberať. Ten zápas bol špecifický v tom, že veľa výmen sa končilo už na servise a viackrát to vyzeralo ako na hojdačke. Podstatné však bolo, že v hlavách sme to nikdy nezabalili a stále sme si verili,“ zdôraznil blokár VK Slávia Svidník Miloš Labik.   

Po prehranom prvom sete sa ako kľúčový ukázal priebeh druhého dejstva. Domáci v závere viedli 24:21, ale súper vyrovnal. Rozdielovým hráčom v týchto momentoch bol práve Miloš Labik. Najskôr sa presadil v útoku a vzápätí v dvojbloku s Lukášom Smolejom zariadil vyrovnanie na 1:1. Slávia sa v posledných zápasoch môže na svoju blokársku jednotku naozaj spoľahnúť, pretože bilancia 24 blokov v 23 setoch hovorí sama za seba. „Koncovka druhého setu bola dôležitá, lebo keby sme ju prehrali, za stavu 0:2 by mal zápas iný priebeh. Je jedno, kto zaznamená bod, vyšiel rad na mňa a som rád, že som mužstvu pomohol. Celkovo sa nám v posledných dueloch na bloku darí, pričom podstatne je, že ak si aj loptu nadrazíme, dokážeme dohrať výmenu v náš prospech, hodnotil M. Labik.

Po dvoch domácich víťazstvách čaká Svidník séria troch vystúpení na palubovkách súperov. Najbližšie sa v sobotu predstaví v Starej Ľubovni. Pripomenieme, že v základnej časti Slávia zvíťazila 3:0 a 3:1. „Ideme krok po kroku, preto sa momentálne pripravujeme a sústreďujeme na St. Ľubovňu, ktorá určite kožu lacno nepredá. Napriek tomu je našim cieľom vyhrať, potvrdiť a udržať si pohodu z posledných stretnutí,“ dodal M. Labik.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.