VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Slovenský pohár: Začína sa boj o postup na Final Four

Slovenský pohár: Začína sa boj o postup na Final Four

Prvými zápasmi štvrťfinále (1. časť) sa v stredu začína boj o postup na záverečný turnaj Final Four Slovenského pohára mužov, ktorý sa uskutoční 5. a 6. marca v Nitre. TJ Spartak Myjava hostí VK KDS Šport Košice a VK Slávia Svidník si zmeria sily so Spartakom UJS VKP Komárno. Odvety sú na programe o týždeň neskôr. Už isté miesto na finálovom turnaji v Nitre majú prvé dva tímy po základnej časti - VK Bystrina SPU Nitra a VK MIRAD PU Prešov.

Do bojov o postup na Final Four zasiahnu družstvá umiestnené na 3.- 6. mieste v extralige mužov po 1. časti a odohrajú medzi sebou dve stretnutia (1x doma a 1 x vonku). Dvojice 3.–6. a 4.–5. Prvé stretnutie sa odohrá u horšie umiestneného a druhé u lepšie umiestneného. Ako jediné kritérium v prípade postupu sa zvažuje počet bodov z oboch stretnutí. V prípade rovnosti v súčte bodov rozhodne o postupujúcom zlatý set, ktorý sa odohrá bezprostredne po skončení druhého stretnutia v skrátenej forme do 15. Víťazi týchto dvojstretnutí postupujú na Final Four.

VK SLÁVIA SVIDNÍK (6.) – SPARTAK UJS VKP KOMÁRNO (3.)

Druhú štvrťfinálovú dvojicu tvoria Svidník a Komárno. Doma začína Svidník, ktorý v základnej časti obsadil 6. miesto. Obaja súperi sa v prebiehajúcej extraligovej sezóne stretli dvakrát a vždy vyhral domáci tím. V októbri triumfovali Svidníčania 3:2 (hore na foto záber z tohto duelu), potom im hráči Komárna oplatili prehru 12. 12. triumfom 3:1. "Do zápasu vstupujeme s rešpektom a s tým, že Komárno je favorit. My môžeme len prekvapiť," povedal na úvod nahrávač Svidníka Jakub Hriňák. Tím trénera Petra Tholta hrá od druhej časti súťaže bez smečiara, kapitána a najviac bodujúceho hráča Mareka Mikulu, ktorý kývol na ponuku z Ostravy. "Nemáme čo stratiť a vtedy sa hrá uvoľnene a dobre, takže verím, že zápas nedáme Komárnu len tak. Posnažíme sa o prekvapenie a víťazstvo v tomto stretnutí, veď raz sa nám to už doma podarilo, tak prečo by sme to nedokázali opäť," dodal mladší brat smečiara nemeckého Coburgu/Grub Milana Hriňáka. Dvadsaťpäťročný volejbalista svojmu tímu verí. "Viem čoho sú títo mladíci schopní a verím, že to dopadne dobre. Hlavne nech je pekný volejbal a ľudia sa budú mať na čo pozerať," dodal tvorca hry Svidníka.

Komárno momentálne ťahá v extralige sériu štyroch prehier, výkony tímu výrazne ovplyvňuje absencia zraneného nahrávača Tomáša Hollého. Nič iné ako postup však hráči Spartak UJS VKP neberú. "Momentálne sa nám nedarí, ale zajtra vyrážame do Svidníka s jasným cieľom vyhrať. Je pravda, že Tošo nám citeľné chýba, ale my sa nevzdávame a ideme zabojovať," povedal univerzál Komárna Miloš Horník. Volejbalista, ktorý si minulý rok obliekol aj reprezentačný dres, vie, že vo Svidníku to nebude jednoduché. "Doma sú veľmi silní a dokážu potrápiť aj silných súperov. Musíme sa od začiatku koncentrovať a nepoľaviť ani na chvíľku," dodal na záver 206 cm vysoký Horník.

Program štvrťfinále SP mužov (na odvety). Prvé zápasy (streda 10. 2.)
18:00 TJ Spartak Myjava - VK KDS Šport Košice (rozhodujú: Mokrý a Hodoň)
18:00 VK Slávia Svidník - Spartak UJS VKP Komárno (rozhodujú: Servický a Tiňo)

Odvety:
streda 17. 2.: 19:00 VK KDS Šport Košice - TJ Spartak Myjava (rozhodujú: Höger a Porvazník)

štvrtok 18. 2.: 18:00 Spartak UJS VKP Komárno - VK Slávia Svidník (rozhodujú: Sarka a Sloboda)

Program Final Four Slovenského pohára v Nitra (Klokočina): sobota 5. marca, semifinále:
11:00 Slávia EU - 1. BVK (ženy), 13:30 Prešov - Komárno/Svidník (muži)
16:00 UKF Nitra - Kežmarok (ženy), 18:30 Nitra - Košice/Myjava (muži)

Zdroj- Filip Hudec, SVF

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.