VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Lamanec: Nesmieme zaspať na vavrínoch

Volejbalisti VK Slávia Svidník v novom roku ešte neprehrali. Svoju víťaznú šnúru natiahli aj vďaka zápasu Slovenského pohára proti Spartaku VKP UJS Komárno, ktoré doma zdolali 3:1 (21, 22, -16, 20).

Svidníčania potvrdili, že momentálne majú výbornú fazónu, o čom sa presvedčilo aj Komárno. Hoci hostia boli papierovým favoritom, pod Duklou sa hralo podľa domácich nôt. Zverenci trénera Petra Tholta si víťazstvom vytvorili výbornú východiskovú pozíciu, pretože od postupu do Final Four ich delia dva sety. „Proti Komárnu sme nemali čo stratiť. Snažili sme sa tlačiť na servise a následne sme si dali záležať na tom, aby sme dôsledne bránili na sieti, aj v poli, čo sa nám podarilo. Po prehratom treťom sete sme si povedali, že chceme vyhrať a musíme zabojovať. Pre osud stretnutia bolo kľúčové, že sme si v koncovkách dokázali lepšie prihrať a aj vďaka tomu sme ich zvládli v náš prospech,“ hodnotil univerzál VK Slávia Svidník Patrik Lamanec.  

V prípade Svidníka platí, že jeho mladý tím sa stále formuje a brúsi volejbalové ostrohy. Posledné výsledky naznačujú, mužstvo je na správnej ceste. Posledných päť zápasov vyhralo vďaka kolektívnemu a sústredenému výkonu. Kým v základnej časti párkrát hráči doplatili na stratu koncentrácie, čím súpera dostali do sedla, teraz dokážu tieto momenty ustáť. „V prvom rade sme dobrý kolektív, dokážeme potiahnuť jeden za druhého a na ihrisku je to vidieť. Momentálne sa nám darí a môžeme byť spokojní, no na druhej strane netreba zaspať na vavrínoch a ďalej tvrdo pracovať,“ zdôraznil P. Lamanec. 

Dôležitou súčasťou fungujúceho súkolia je práve P. Lamanec, ktorý prevzal po M. Mikulovi pozíciu lídra v počte bodov a jeho stabilné výkony dávajú nádej, že Svidník v tejto sezóne môže pomýšľať na zaujímavé výsledky. „Stále sme v pozícii, kedy môžeme skôr prekvapiť a z toho dôvodu na nás nikto tlak nevytvára. Samozrejme, my sami sme ambiciózni a chceme napredovať, preto hľadáme rezervy, kde sa môžeme zlepšovať. Naša hra nie je založená na jednom hráčovi, ale ak príde situácia, v ktorej sa očakáva, že prevezmem zodpovednosť, snažím sa ju prijať a nesklamať,“ dodal P. Lamanec. 

-im-

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.