VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Na Šou tréningu v Giraltovciach malo najväčší úspech volejbalové delo

Hráči VK Slávia Svidník nadchli mladých športovcov v Giraltovciach. Na spoločnom Šou tréningu v športovej hale Igora Nováka im extraligisti pod vedením trénera Petra Tholta predviedli kusisko zo svojho volejbalového umenia.

Cieľom šou tréningu, s ktorým majú hráči Svidníka bohaté skúsenosti, bolo poodhaliť mladým ľuďom čaro volejbalu. Keďže v klube kladú dôraz na propagáciu športu v širšom regióne, už v minulom roku odohrala Slávia práve v Giraltovciach extraligový duel s Nitrou a teraz si to zopakovala s Prievidzou. Obidve akcie sa stretli s mimoriadnym úspechom, navyše vzorom pre žiakov miestnych ZŠ môže byť slovenský mládežnícky reprezentant z neďalekých Kračúnoviec Samuel Goč, preto vo Svidníku veria, že čoskoro bude mať ďalších následovníkov. „Veľký úspech mala predovšetkým naša tréningová pomôcka volejbalové delo, z ktorého sme strieľali na hráčov a ukazovali, ako sa využíva pri podaní, či hre v poli. Dokonca jednému zo žiakov sme dali aj možnosť loptu vystreliť. Po ukážke z tréningu sme deti pozvali medzi nás na palubovku, aby si mohli s chlapcami zahrať, vyfotiť sa alebo si vypýtať podpisovú kartu,“ dodal P. Tholt.

Práca s mládežou je pre vedenie klubu vo Svidníku dlhodobo najvyššou prioritou. Mládežnícke kolektívy patria medzi najlepšie na Slovensku a popri pravidelnom zbieraní medailí z domácich šampionátov skončili už druhýkrát v celoslovenskom testovaní mládeže na prvom mieste. Na jednej strane treba za týmito úspechmi hľadať vytvárané podmienky, no v širšom kontexte hrá v tomto procese dôležitú úlohu aj séria aktivít, ako napr. Deň detí s aktívnou účasťou hráčov Slávie, či Šou tréningy na školách.

Na akútnu potrebu vytvárania takýchto aktivít upozornil aj autor tejto myšlienky a predseda predstavenstva Volejbalového klubu Slávia Svidník Ján Hirčko: „V prvom rade sa chcem veľmi pekne poďakovať všetkým, čo nám umožnili zrealizovať túto akciu. Opäť sa len potvrdilo, že v Giraltovciach žijú naozaj žičliví ľudia, ktorým na deťoch veľmi záleží. Pre klub bude práca s mládežou vždy prioritou. V dobe internetu, sociálnych sieti a čoraz skoršieho užívania rôznych návykových látok u mladistvých, kde pohyb u detí začína výrazne absentovať,  je práve takáto forma akejsi osvety priam nevyhnutná. Zo všetkých určite nebudú volejbalisti, ale ak sa ich život pozitívne poznačí aj športovými návykmi, určite z nich vyrastú zdravší jedinci telom i duchom. Šport je forma a spôsob, ktorý učí deti, že úspech sa dostaví len po tvrdej drine a taktiež učí lepšie zvládať ťažké životné situácie“, uzavrel Hirčko.      

Súvisiace fotogalérie

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.