VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / T. Skasko: Final Four si chceme na palubovke užiť

T. Skasko: Final Four si chceme na palubovke užiť

Volejbalisti VK Slávia Svidník nebudú chýbať na volejbalovom sviatku v Nitre, ktorá bude tento víkend hostiť Final Four Slovenského Pohára. Zverencom trénera Petra Tholta budú robiť spoločnosť domáci Nitrania, Košice a Prešov.

Svidníčania si na finálový turnaj urobili chuť hneď na dvoch frontoch. Najskôr vyhrali v Prievidzi 3:0, čím zložili reparát za nečakanú prehru na pôde Trenčína a juniori vzápätí suverénnym spôsobom postúpili na finálový turnaj majstrovstiev Slovenska. „Do Trenčína sme cestovali s cieľom vyhrať a nakoniec sa to skončilo výsledkom, ktorý sme nečakali ani my, ani fanúšikovia. Vedeli sme však, kde sme urobili chyby a v tréningu sme na nich tvrdo pracovali. Možno ani v prípade Prievidze veľa ľudí nepredpokladalo takéto hladké víťazstvo v náš prospech, no dali sme si záležať na tom, aby sme podali podstatne iný výkon. V posledných zápasoch korunovaných postupom do Final Four sme hrali v pohode a pred záverom sezóny sme o ňu kvôli jednej prehre nechceli prísť,“ reagoval blokár VK Slávia Svidník Tomáš Skasko.

Svidníčania zanechali najvýraznejšiu stopu v domácom pohári v sezónach 2012/2013 a 2013/2014. T. Skasko ako klubová ikona pomáhal písať históriu Slávie v obidvoch prípadoch. Predovšetkým finále s Volley Teamom ponúklo výborné predstavenie s fantastickou kulisou. „Na tento zápas si veľmi dobre spomínam aj kvôli tomu, že do Bratislavy nás prišli povzbudiť fanúšikovia na štyroch autobusoch a práve vďaka ním sa hralo v úžasnej atmosfére. Bohužiaľ, pamätám si aj ten kritický moment, keď sme v tajbrejku viedli 11:8 a napriek tomu sme prehrali,“ dodal T. Skasko. Šancu na reparát mal so spoluhráčmi hneď o rok pod vedením trénera Petra Kalného. Už vo Final Four v Humennom narazili hráči Slávie v semifinále na Prešov a hoci boli favoritom, dvere do finále ostali pred nimi zavreté. „V Humennom sme vtedy vybuchli, čo nám tréner Kalný aj spočítal. Nakoniec to padlo na úrodnú pôdu, pretože sme postúpili do extraligového finále a stali sa vicemajstrami,“ pripomenul najväčší klubový úspech Svidníka T. Skasko.

V sobotu sa Svidník a Prešov stretnú v semifinále opäť. Obhajca majstrovského titulu má vo svojich ambíciách jasno, ale ani jeho súper spod Dukly nepricestuje do Nitry za kultúrnymi pamiatkami. „Prešov má momentálne dobrú fazónu a všetci vieme, že bude favoritom. Pre nás je úspech už len postup do Final Four, preto budem rád, keď si jeho atmosféru užijú najmä mladší spoluhráči, pre ktorých to určite bude nová a zaujímavá skúsenosť. Do zápasu ideme s pokorou, ale v kútiku duše verím, že by sme im mohli vrátiť prehru z Humenného. Nech to už na palubovke dopadne akokoľvek, chceme si tento súboj užiť a pozitívne sa naladiť pred play off,“ dodal T. Skasko.  

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.