VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / P. Tholt: Hráči sú vnímaví, z každej prehry sa poučili

P. Tholt: Hráči sú vnímaví, z každej prehry sa poučili

Vo volejbalovej extralige mužov klope play off každým dňom na dvere silnejšie a silnejšie. Šteklenie z blížiaceho sa vrcholu sezóny cítia aj hráči VK Slávia Svidník, ktorým ostáva odohrať ešte domáce stretnutie so Starou Ľubovňou.

Kým väčšina tímov mala minulý víkend voľno, Svidníčania sa predstavili v semifinále Final Four, kam postúpili cez obhajcu z Komárna. Zverencom trénera Petra Tholta však súboj s Prešovom nevyšiel a favorit postúpil po hladkom priebehu. Pod Duklou si tento zápas detailne rozobrali v utorok a keďže času pred play off niet nazvyš, okamžite sa pustili do vylaďovania herných situácií, ktoré ich v tomto prípade stáli nádej na lepší výsledok. „Dostali sme sa pod tlak, z čoho pramenili naše chyby. I keď sme sa už trošku chytali, prišla hrúbka, ktorá nás opäť zrazila na kolená. Na hráčskom mítingu som kládol dôraz na to, že za žiadneho stavu nesmieme stratiť nádej, pretože v tejto sezóne sa hráči sami viackrát presvedčili, že aj s favoritmi dokážeme hrať dobrú partiu, pričom práve postup do Final Four, kde s nami nikto veľmi nerátal, bol toho jasným dôkazom,“ uviedol tréner VK Slávia Svidník Peter Tholt.

Napriek tomu, že Svidník si chcel pohárovú slávnosť v Nitre užiť o čosi viac, v kabíne vládne pozitívna atmosféra. „Doteraz to bolo vždy tak, že z každej prehry sme sa dokázali poučiť a rehabilitovať sa za ňu. Chalani sú vnímaví a pracovití, preto výkonnostne rastú a ja im verím, že i táto skúsenosť nás opäť posunie o kúsok ďalej,“ zdôraznil P. Tholt.

S dlhodobou časťou súťaže sa Slávia rozlúči v sobotu doma so Starou Ľubovňou. Keďže ani jednému zo súperov už výsledok v tabuľkovom postavení nepomôže, ani neublíži, chce P. Tholt tento moment využiť na to, aby priestor na palubovke dostali všetci hráči. „Potrebujem vidieť a vedieť ako sa na koho môžem pri rôznych alternatívach v zápase spoľahnúť. Play off je o hlavách, disciplíne a často aj o maličkostiach, kto toto zvládne lepšie, bude úspešný. Teraz prichádza chvíľa, aby sme využili to, čo sme za celú sezónu natrénovali, a ja sa na to teším,“ dodal P. Tholt.

 

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.