VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / VK Slávia Svidník – VKM Stará Ľubovňa 3:0 (20, 25, 16)

VK Slávia Svidník – VKM Stará Ľubovňa 3:0 (20, 25, 16)

V zápase, ktorý už nemohol prehovoriť do konečného poradia v skupine o 6. – 9. miesto, zvíťazili Svidníčania 3:0 a pred play off sa naladili pozitívne. 

Tréner Svidníka Peter Tholt avizoval, že v stretnutí dá priestor všetkým hráčom, no aj napriek tomu mali jeho zverenci duel pod kontrolou. V prvom, i v druhom sete sa rozhodovalo v koncovkách a tie zvládla lepšie Slávia. Najdramatickejší priebeh mal záver druhého dejstva, kedy domáci stratili trojbodovévedenie a na potvrdenie vedenia 2:0 potrebovali tri setbaly. V treťom sete sa za stavu 10:10 postavil na podanie Michal Ščerba a aj vďaka jeho štyrom esám si domáci na konto pripísali osem bodov v rade, čím definitívne rozhodli o osude zápasu. 

Rozhodovali Sluk – Tiňo, zápas trval 72 minút.

Zostava Svidník: Kuchárik 12, Ščerba 14, Majcher 9, Hriňák 6, Skasko 10, Goban 8, libero Smolej (Labik 2).

Zostava Stará Ľubovňa: Faron 8, Németh 5, Lampart 1, Malachovský 8, Šoltys 8, Matušovský 8, libero Folvarčík (Žák 1).

Peter Tholt (tréner Svidníka): „Zámer dať priestor hráčom, ktorí hrávali menej, sme splnili. Som rád, že sme vyhrali a chlapci ukázali, že sa na nich môžem spoľahnúť.“

Ján Senko (tréner St. Ľubovne): „V prvých dvoch setoch sme hrali s domácimi rovnocennú partiu, ale v kľúčových medzihrách sme nedokázali bodovať. V treťom sete sme si nedokázali prihrať, Svidníčania nám odskočili na rozdiel ôsmich bodov, a to rozhodlo. Neostáva nám nič iné iba sa pripraviť na baráž a zachrániť Extraligu.“

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.