VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / J. Hriňák: Musíme hrať odvážne a nebáť sa riskovať

J. Hriňák: Musíme hrať odvážne a nebáť sa riskovať

Volejbalisti VK Slávia Svidník potvrdzujú v tejto sezóne herný progres. Mužstvo, ktorého gro kádra tvoria stále mladí hráči, aj v juniorskom, či kadetskom veku napreduje a túto nastavenú latku nebudú chcieť zverenci trénera Petra Tholta podliezť ani v play off.

Svidníčania vyzvú v súboji o semifinále VK KDS Šport Košice. Napriek tomu, že papierovým favoritom bude partia okolo najviac bodujúceho hráča celej súťaže Mikolaja Sarneckeho, pod Duklou sa môžu oprieť o viacero tohtosezónnych výsledkov, ktoré ponúkajú pre východniarske derby zaujímavý náboj. Obidvaja súperi sa v doterajšom priebehu stretli dvakrát a najmä ich duel v 13. kole základnej časti majú fanúšikovia v živej pamäti. Svidník vyrovnal z 0:2 na sety na 2:2 a v tajbrejku viedol13:12. Hoci vo fantastickej atmosfére na víťazstvo nedosiahol, hráči odhádzali z palubovky so vztýčenými hlavami. „Práve zápas s Košicami, ktorým sme boli možno aj viac ako vyrovnaným súperom, nám vtedy dodal sebavedomie, preto sa k nemu v myšlienkach vrátime. Napriek tomu platí, že my v tejto sérii môžeme iba prekvapiť. Určite však kožu lacno nepredáme a práve to, že nebudeme pod takým tlakom ako súper, môže byť našou výhodou,“ uviedol kapitán VK Slávia Svidník Jakub Hriňák.

Svidník má v roku 2016 pozitívnu zápasovú bilanciu, ktorú vyšperkoval postupom do Final Four. Play off však bude úplne iný level a J. Hriňák, ktorý s Humenným oslavoval dva majstrovské tituly, i dva triumfy v Slovenskom pohári, vie, že každý kto chce uspieť, musí mať čistú hlavu. „Nesmieme špekulovať, naopak musíme hrať odvážne a nebáť sa riskovať, či už na servise alebo v útoku. Toto je jediná cesta, ako môžeme uspieť,“ zdôraznil J. Hriňák.

Keď sme spomenuli úspešné ťaženie nahrávačskej jednotky Slávie v humenskom drese, tak v štvrťfinále sa s viacerými bývalými spoluhráčmi stretne opäť, len s tým rozdielom, že teraz budú súpermi. Ako to už býva, nechýbajú ani podpichovačky. „Tak ako poznám ja ich, poznajú aj oni mňa, ale trénerovi určite rád pomôžem niekoľkými taktickými postrehmi. Najviac som v kontakte s Marošom Kasperkevičom, ktorý je môj bratranec. Pravidelne si voláme a samozrejme, navzájom sa hecujeme. Hoci sme rivalmi, jeden na druhom sa dobre bavíme,“ dodal s úsmevom J. Hriňák.  

Play off je v športovom svete vždy sviatkom, ktorý zvyknú hráči vyšperkovať rôznymi rituálmi. Svidníčania však pred štvrťfinále zatiaľ nič špeciálne neplánujú. „Dohodli sme sa, že nič vymýšľať nebudeme. Dôležité je, nech hráme dobre. Ak budeme mať dobrý pocit z našich výkonov, ocenia to aj fanúšikovia, na ktorých podporu sa spoliehame a ktorých nechceme sklamať,“ pripomenul kapitán VK Slávia Svidník.

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.