VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / M. Labik: Chceme potvrdiť, že sme o rok skúsenejší

M. Labik: Chceme potvrdiť, že sme o rok skúsenejší

Východniarske štvrťfinálové derby medzi VK KDS Šport Košice a VK Slávia Svidník v prvom súboji série nesklamalo. Tri dramatické koncovky, viaceré skvelé individuálne výkony a výborná fanúšikovská kulisa predznamenávajú pokračovanie prvotriedneho volejbalového predstavenia aj pod Duklou. 

Hoci prvé štvrťfinále patrilo po výsledku 3:1 (-22, 17, 23, 23) domácim, zápasu by viac pristalo tajbrejkové rozuzlenie. Svidníčania potvrdili, že na papierové prognózy ohľad neberú a proti súperovi, ktorého hráči ešte v drese Humenného brúsili ostrohy aj na medzinárodnej scéne, sú pripravení neuhnúť. „Zápas sa hral vo výbornej atmosfére a hoci Košice nakoniec úlohu favorita potvrdili, kožu sme lacno nepredali. Škoda len, že sme zvládli iba koncovku prvého setu, pretože v treťom, aj štvrtom sa ukázali väčšie skúsenosti domácich. Urobili sme totiž viac chýb na servise a pokiaľ by sme si lepšie odprihrávali, v medzihre to mohlo byť ešte vyrovnanejšie,“ konštatoval blokár VK Slávia Svidník Miloš Labik.  

Play off svojou prestížou dvíha aj latku individuálnych výkonov, ktoré v sobotu držali vysoko hneď viacerí hráči. M. Labik sa do tejto elitnej spoločnosti zaradil piatimi blokmi, čo je pri palebnej sile súpera vynikajúca vizitka. „Platí jednoduchá rovnica, že ak kvalitne odservujeme, súperovi sa horšie prihráva a naopak nám sa ľahšie bráni. Pokiaľ sme si dokázali podaním pomôcť, darilo sa nám viac, no individuálne čísla majú význam iba vtedy, keďsa vyhrá. Pokiaľ doma nadviažeme na výkon z Košíc, len s tým rozdielom, že sa vyvarujeme niektorých chýb, mohli by sme byť pre zmenu úspešní my,“ reagoval M. Labik.   

Niet pochýb o tom, že vo Svidníku si fanúšikovia opäť prídu na svoje. Hráči na obidvoch stranách v prvom stretnutí nadiktovali scenár, ktorý sľubuje skvelé pokračovanie série. „Určite ideme zabojovať s tým, že si chceme predĺžiť túto sériu minimálne o tretí zápas. Všetci si však uvedomujeme, že doma musíme hrať odvážne a do každej lopty ísť na maximum. Napriek tomu, že stále máme mladý tím, viacerí už okúsili play off v minulej sezóne. Sme teda o rok skúsenejší a to by sme chceli aj potvrdiť,“ zdôraznil M. Labik. 

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.