VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Skvelé víťazstvo vo vynikajúcej atmosfére

VK Slávia Svidník - VK KDS Šport Košice 3:2 (22, 20, -16, -23, 11) 
Zápas trval: 121 min, rozhodovali: Porvazník a Servický, 389 divákov 
/stav série: 1:1/
Svidník: Ščerba 20, Labik 3, Lamanec 18, Hriňák 6, Skasko 10, Goban 12, libero Vitko (Smolej 2, Kuchárik 3, Soták). Tréner P. Tholt.
Košice: Jakubov 5, Javorčík, 7, Bališin 8, Sarnecki 25, Kasperkevič, Kríž 9, liberovia Haky a Barlík (Sopko 1, Hudák 6). Tréner R. Vlkolinský. 
 
V druhom štvrťfinále si Svidník a Košice zopakovali päťsetovú drámu zo základnej časti. Kým v 13. kole viedli po prvých dvoch setoch hostia, teraz mal duel opačný priebeh. Na jeho konci sa v skvelej atmosfére tešili z víťazstva zverenci trénera Petra Tholta. V prvých dvoch setoch hrali Svidníčania maximálne koncentrovane a keď k tomu vytočili na maximum aj emócie, držali opraty pevne vo vlastných rukách. Domáci dokázali vždy ujsť na rozdiel viacerých bodov a hoci hostia sa snažili v zábleskoch reagovať, na hráčov Slávie, ktorí v tých chvíľach odvádzali spoľahlivé výkony, to nestačilo.
 
V úvode tretieho setu padla na Svidník deka a keďže hostia sa dvakrát ponúkať nenechali, expresne rýchlo znížili na 1:2, plus v štvrtom dejstve viedli komfortne 12:6, či 20:16. Domáci však výmenu po výmene začali získavať pod nohami opäť pevnú zem a po dvoch esách kapitána Hriňáka dokonca otočili na 21:20. Koncovku ešte zvládli lepšie Košičania, ktorých potiahli Bališin so Sarneckim, ale do tajbejku vleteli nekompromisne domáci. Hriňák s ďalšími dvoma esami končil svoju „one man show“ za stavu 5:0 a keď sa k nemu na servise pridal aj Ščerba, na ukazovateli skóre svietilo 7:1. Hostia síce ukázali, že sú mimoriadne skúseným mužstvom, pretože stiahli na 10:12. Zápas k mečbalu dotiahol dvoma zloženými loptami Skasko a domáci už takto rozohranú partiu z rúk nepustili.
 
Peter Tholt, tréner Svidníka: "Košice sú veľmi silným družstvom, ktoré je zložené z vyhratých hráčov, ale ak sa u nich ešte v niečom vylepšíme, šanca vyradiť favorita môže byť reálna."
 
Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Prvý, aj druhý zápas boli bojovné, len neviem, kde boli v prvých dvoch setoch moji hráči, ale na volejbale určite nie. V podstate som len čakal, čo sa bude diať, pretože sme si koledovali odísť odtiaľ s výpraskom. Potom sme sa vrátili do hry, ale tabrejky sú lotériou a dnes ho lepšie zvládli domáci. Play off stretnutia sú typické tým, že v nich neplatí to, čo poznáme zo základnej časti alebo nadstavby, preto ma doterajší priebeh tejto série neprekvapuje."
TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.