VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Kapitán J. Hriňák: V útoku sa môžem o naše mladé pušky oprieť

Kapitán J. Hriňák: V útoku sa môžem o naše mladé pušky oprieť

Druhé štvrťfinále medzi VK Slávia Svidník a VK KDS Šport Košice malo všetky atribúty oscarovej drámy. Po víťazstve 3:2 (22, 20, -16, -23, 11) sa nakoniec z víťazstva tešili domáci, ktorí si vynútili rozhodujúci tretí zápas.

Prvé dva sety hrali Svidníčania ako z partesu – koncentrovane, produkovali minimum chýb a neprehliadnuteľný bol diametrálne odlišný rozsah emócií, ktorými sa obidve mužstvá na palubovke prezentovali. Napriek tomu, že domáci sa na začiatku tretieho dejstva zasekli a trvalo set a pol, než sa z herného kŕča vymanili, v závere patril standing ovation opäť im. Pred začiatkom tejto série sa skloňovalo, akú úlohu budú hrať skúsenosti na strane Košíc verzus mladícky entuziazmus v radoch Svidníka. Patrik Lamanec, Michal Ščerba, či Tomáš Goban ukázali, že napriek mladému veku dokážu odohrať skvelé stretnutie, kde vypäté situácie vedia zvládnuť s rutinou. „Dôležité bolo, že sme sa na začiatku chytili vo všetkých herných činnostiach. Akurát sme občas chybovali na servise, ale to sa dalo čakať, lebo sme povedali, že musíme riskovať a nebudeme dávať ľahké buchty, aby to súper nemal jednoduché. Pokiaľ sme sa do podania trafili, bola to naša výhoda, pretože príjem sme lepšie zvládali my. Vtedy sa aj mne ľahšie nahráva a zároveň útočiaci hráči to majú proti jednobloku jednoduchšie. Platí, že keď si dobre odprihrávame, v útoku sa môžem o naše mladé pušky oprieť. Chlapcov musím iba pochváliť, na svoj vek to totiž zvládajú bravúrne,“ pochválil mladších spoluhráčov kapitán VK Slávia Svidník Jakub Hriňák.  

Hoci sa Svidník ujal pohodlne vedenia 2:0, Košičania sa vrátili do zápasu, keď tretí set poľahky vyhrali a v štvrtom viedli 20:16. Vtedy dvihol bojovú zástavu kapitán... Domáci aj vďaka jeho dvom esám otočili na 21:20. Napriek tomu, že koncovku ešte lepšie zvládol súper, „one man show“ dvojnásobného majstra Slovenska pokračovala v tajbrejku. Ďalšími dvoma esami natiahol skóre na 5:0 a takto rozohranú partiu už so spoluhráčmi z rúk nepustili. „Hoci som dosť servisov pokazil, u trénera mám dôveru. Stále mi prízvukuje, aby som riskoval a išiel do toho naplno. Povedal som si teda, že v koncovke nemáme čo stratiť, lebo ľahké podanie by nám hneď vrátili nekompromisne naspäť. V poslednej dobe som sa na podaní trošku trápil, preto som rád, že teraz som sa trafil v pravej chvíli, lebo to bol odrazový mostík do tajbrejku,“ konštatoval J. Hriňák.

Samostatnú pozornosť si zaslúžia fanúšikovia Slávie. Ani v momente, keď Košice začínali od tretieho setu získavať pevnú pôdu pod nohami, neubrali z plynu a neúnavne povzbudzovali. Ich podporu vyzdvihol aj J. Hriňák. „Skôr vnímam atmosféru ako tlak. Práve podpora fanúšikov mi pomáha sa ho zbaviť. Keď človek ide na servis a celá hala hučí, hráč sa dostáva do eufórie a chce ľudí dostať do ešte väčšieho varu,“ odpovedal kapitán Svidníka na otázku, či v zlomových momentoch vnímal viac tlak alebo atmosféru.

Doterajší priebeh série medzi Svidníkom a Košicami je mimoriadne vyrovnaný, pretože aj v prvom stretnutí sa rozhodovalo v troch dramatických koncovkách. Šance zverencov trénera Petra Tholta na to, aby papierovým predpokladom urobili škrt cez rozpočet, rastú k zaujímavým číslam. „Musíme si udržať toto tempo a opäť hrať odvážne. I keď vieme občas na set a pol vypnúť (úsmev), dúfam, že už sa nám to nestane a pevne pôjdeme za našim cieľom. Všeobecne sa očakáva, že postúpiť by mali Košice a pokiaľ s nimi budeme držať krok, domáci znervóznejú a vtedy je možné naozaj všetko,“ zdôraznil J. Hriňák.   

Imrich Makó

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.