Svidníčania v dráme porazili Prievidzu

VK Prievidza – VK Slávia Svidník 2:3 (19,-19,-19,25,-17)

Zostava Prievidza: Hukeľ 19, Paez 3, Rodriguez 12, Pavelka 19, Slubowski 15, Šimko 6, libero Kysela a vlk (Salerno). Tréner Kašša
Zostava Svidník: Hriňák 7, Skasko 13, Labik 13, Ščerba 17, Lamanec 16, Goban 14, libero Vitko (Kuchárik 1, Smolej). Tréner Tholt

Svidníčania vstúpili do zápasu v skupine o konečné 5.- 8. miesto výborne, keď po ese Hriňáka bolo 0:2. Prievidžania však rýchlo otočili vývoj v prvom dejstve a po bloku reprezentanta Venezuely Paeza bolo razom 7:4. Po úspešnom útoku jeho krajana Rodrigueza navýšili stav na 9:5 a i keď sa Svidníčania nevzdávali a stiahli na 9:8, druhú časť prvého setu si domáci postrážili a po výsledku 25:19 sa ujali vedenia 1:0.

Druhé dejstvo ovládli výborne hrajúci volejbalisti spod Dukly a celý druhý set bol v ich réžii. Hneď v úvode sa blysol v celom zápase dobre hrajúci Labik dvoma úspešnými útokmi a na tabuli svietilo 1:5. I keď sa Prievidžania nevzdávali a opäť Rodriguez znížil na rozdiel dvoch bodov 8:10 zaúradoval kapitán hostí Hriňák, keď najprv blokom zastavil útok súpera a následne razantným servisom priamo esom bodoval na 8:13. Záver setu bol už v rukách Svidníčanov, keď úradoval Skasko.  Jeho tri  úspešné útoky, následne eso a stav 17:24. Set skončil 19:25

Aj tretí set mal podobný scenár, ako druhé dejstvo. Útok Lamanca 1:5. Tri bloky Labika 9:14 a následná spanilá jazda Svidníčanov 11:19. Prievidza v závere už iba kozmeticky upravila na 19:25.

Vo štvrtom sete Svidníčania nezachytili úvod a celý set ťahali za kratší koniec až do jeho koncovky. 4:0, 9:5, 22:17 i 24:21 boli nepriaznivé stavy, kedy mladí hráči Svidníka ukázali, čo ich zdobilo počas celej druhej časť sezóny a tou bola bojovnosť. Najprv Lamanec vyrovnal na 24:24, potom Skasko odvracal druhý setbal domácich 25:25. Koncovka však patrila legionárovi z Prievidze Rodriguezovi, keď razantným servisom zakončil dramatickú koncovku a domáci vyrovnali na 2:2.

Ten kto si myslel, že záver druhého dejstva bola dráma, to ešte nevedel čo mu pripravia obe družstvá v závere piateho, rozhodujúceho setu. Oba tímy sa ťahali do stavu 6:6 bod, po bode. Následne výborný útok Lamanca a blok Ščerbu pomohol odskočiť hosťom na 6:9. Svidníčania ukazovali svoju silu a prišli tri mečbaly 11:14. Následne sa diali veci. Reprezentanti Venezueli Paez, Rodrigeuz a 14:14. Dva mečbaly Prievidza 15:14 a 16:15. Následne Svidník 16:17 a 17:19. Zápas uzavrel nekompromisným útokom Lamanec a set, aj zápas uchmatli Svidníčania 17:19.

Tréner Svidníka P. Tholt: „V prvom sete sme nenastúpili všetci rovnako naladení na víťaznú vlnu, čo som aj niektorým hráčom vyčítal. Postupne sme sa však vzchopili a hoci to nebolo bez chybičiek, otočili sme na 2:1. Napriek tomu, že sme v štvrtom sete prehrávali, dotiahli sme sa do koncovky, no vplyvom slabšej koncentrácie a horšej komunikácie sme sa nevyhli zaváhaniu, aké by sa nám stávať nemalo. V tajbrejku sa hral z oboch stranách dobrý volejbal, ale koncovku sme tentoraz uhrali v náš prospech my. Dali sme síce osemnásť blokov, no dobre sme servovali a v obrane sme z toho mohli vyťažiť viac. Doma sa budeme musieť v niektorých činnostiach zlepšiť a hrať odvážnejšie, lebo napr. v prvom sete sme boli zakríknutí. Toto víťazstvo si však vážim o to viac, že sa nerodilo ľahko a chalanom k nemu gratulujem. Vďaka tomuto výsledku to máme dobre rozohrané, ale o postupujúcom sa rozhodne u nás doma".

Svidník sa tak ujal vedenia v dvojzápase 1:0 a odveta oboch súperov čaká už túto sobotu o 17:00 hod vo Svidníku