VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / Svidník doma neprehral štyri mesiace, hráči chcú túto sériu v sobotu natiahnuť

Svidník doma neprehral štyri mesiace, hráči chcú túto sériu v sobotu natiahnuť

Po dvojhodinovom maratóne v Prievidzi urobili volejbalisti VK Slávia Svidník prvý krok k tomu, aby mali v súboji o konečné 5. miesto právo vyzvať lepšieho z dvojice Myjava – Trenčín. Zverenci trénera Petra Tholta zvíťazili v 3:2 a ďalej ich posunie akékoľvek domáce víťazstvo.

Zápas v Prievidzi ponúkol postupnú gradáciu s vyvrcholením v tajbrejku. Svidníčania viedli 2:1 a hoci vo štvrtom sete prehrávali 21:15, či 24:21, dokázali vyrovnať na 24:24. Domáci sa vzápätí prepracovali k ďalším dvom setbalom a ten celkovo piaty v poradí aj premenili. V tajbrejku viedli naši volejbalisti trikrát o tri body, naposledy 14:11 a hoci ďalšie dva mečbaly mal k dispozícii súper, víťazstvo v dramatickom závere predsa len putovalo pod Duklu.

V celom stretnutí sa nájde hneď niekoľko momentov, ktoré dodali zápasu punc skvelého volejbalového predstavenia, ale snáď najviac zaujme výkon Svidníka v obrane na sieti. Po prvých dvoch setoch mali zverenci trénera Petra Tholta na konte iba jeden blok, no potom sa rozbehli – v treťom ich pridali sedem a spolu ich nakoniec bolo 16. Skvelý výkon v tomto smere predviedol Miloš Labik, ktorý súpera zablokoval sedemkrát! Už v prvých dvoch setoch sme boli vo viacerých kompaktných dvoj, či trojblokoch, no súpera sme nedokázali zablokovať. Tréner nám prízvukoval, aby sme sa zlepšili hlavne v tomto ukazovateli. Som rad, že v ďalšom priebehu zápasu sa nám to podarilo. Pomohli sme si aj kvalitnejším servisom a odtlačili sme Prievidzu od siete,“ vysvetľoval blokár VK Slávia Svidník Miloš Labik.

Napriek tomu, že Svidník má v tejto sezóne s Prievidzou pozitívnu bilanciu, v klube ešte nekričia „hop“, kým nemajú za sebou poslednú loptu. Na druhej strane, je pravdou, že zverenci trénera Petra Tholta doma neprehrali viac ako štyri mesiace (naposledy 5. decembra v pamätnom súboji s Košicami) a odvtedy na ich štíte ostali, okrem iných, Myjava, v pohári Komárno, či v štvrťfinále spomínané Košice. „Priznám sa, až tak podrobne štatistiky nesledujem, ale samozrejme, sme radi, že doma, pred našimi skvelými fanúšikmi, sa nám takto darí. Verím, že na túto sériu nadviažeme aj proti Prievidzi. Hoci to máme rozohrané dobre, o ničom nie je rozhodnuté, ale urobíme všetko pre to, aby sme postup potvrdili a zároveň ľudí zabavili dobrým volejbalom,“ uviedol M. Labik. 

TOP PARTNERI
Mesto Svidník
DUKLA DESTINATION
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS - MUŽI
POSLEDNÝ ZÁPAS - MUŽI
VK Slávia Svidník
vs
COP Trenčín
3:1
(18, -23, 20, 21, zlatý set 19:17)
© 2009 VK Slávia Svidník|Na celý obsah webovej stránky sa vzťahujú autorské práva. Jeho ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom autora.