VK Slávia SvidníkARCHÍV AKTUALIÍT / VK Slávia Svidník - COP Trenčín 3:1 (18, -23, 20, 21), zlatý set 19:17

VK Slávia Svidník - COP Trenčín 3:1 (18, -23, 20, 21), zlatý set 19:17
Zápas trval: 91 minút, rozhodovali: Sluk, Tiňo
/prvý zápas 0:3, Svidník obsadil 7. miesto/

Svidník: Ščerba 27, Labik 9, Lamenec 12, Goč 4, Skasko 7, Goban 12, libero Vitko (Smolej, Kuchárik, Majcher 1). Tréner P. Tholt.

Trenčín: Firkaľ 9, M. Petráš 19, Horváth 9, Kozák 17, Kováč 6, Jančura 6, libero Kyšeľa (Barták, Rak 3, Kyjanica 1). Tréner I. Hiadlovský.

Volejbalisti Svidníka misiu v poslednom domácom zápase v sezóne 2015/2016 zvládli. Najskôr zdolali mladých Trenčanov 3:1, čím si vynútili zlatý set, v ktorom odvrátili štyri setbaly, aby si nakoniec po víťazstve 19:17 pripísali na konto konečné 7. miesto.

Hoci záver sezóny nezachytil Svidníčanov v optimálnej forme, v sobotu sa proti Trenčínu chceli rozlúčiť so sezónou so cťou. V prvom sete položili základ vedením 11:4 a hoci súper stiahol na rozdiel dvoch bodov 18:20, posledných päť lôpt si na konto pripísali domáci. Hoci v druhom sete zverenci trénera Petra Tholta vyrovnali v koncovke na 23:23, na 1:1 Trenčín vyrovnal vďaka Firkaľovi s Jančurom. Tretí set sa niesol jasne v réžii Slávie, ktorá natiahla skóre v maxime na 9 bodov (23:14) a keď zvládli aj koncovku štvrtého dejstva, muselo sa rozhodnúť v zlatom sete. V ňom vyhrával Trenčín 4:1, 11:7 a 12:9. Domáci však vyrovnali na 12:12, viedli 13:12 a v ďalšom priebehu čelili štyrom setbalom. Tie ustáli a v dramatickom závere strhli víťazstvo na svoju stranu.

Peter Tholt (tréner Svidníka): "Obidve družstvá urobili dosť chýb, ale vážim si, že hráči ukázali charakter, pretože sme dvakrát prehrali a neboli sme v ľahkej situácii."

Ivan Hiadlovský (tréner Trenčína): "Každopádne Svidníku gratulujem, pretože dokázali nepriaznivo sa vyvíjajúcu sériu zvládnuť vo svoj prospech. Nás táto prehra, ani výkon neuspokojuje."